Mesudiye ilçesinin güney doğusun da bulunan Keyfalan Yaylası Ordu’ya 134 km. Mesudiye ilçesine 20 km. mesafededir. Deniz seviyesinden 1.200 m. yükseklikte, Kara Tepe’nin eteklerinde çam ormanlarının içerisinde çimlerle kaplı açık alanlarda kurulu bulunan yaylanın üç obası mevcuttur.

Yaylalar içerisinde geleneksel yayla evleri mimarisine, oba yerleşim desenine örnek oluşturacak niteliktedir.Temiz havası, sağlıklı suları, doğal hayvansal ürünlerinin bulunması; yürüyüş yapmak, piknik yapmak ve dinlenmek adına gereken tüm olanakları sınırsızca sunan yaylamız insan sağlığına elverişli bir ortama sahiptir.

“1995 yılında 17.02.1995 tarih ve 22205 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 94- 6345 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile turizm merkezi ilan edilmiştir.”

Havasının ve suyunun çok temiz olmasından dolayı verem, iştahsızlık ve baş ağrısı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Ordu ilinin en güzel yaylalarından biri olan Keyfalan yaylası çam ormanları arasında bulunan bir doğa harikasıdır. Size konaklama imkanı sunan oteli ve her türlü ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz marketleri ile hizmetinize hazırdır.