Ordu Kış Turizmi

Kış turizmi; kış sporları ve rekreasyon eylemleri yüksek dağlık kuşaklarda gerçekleşmektedir. Dağlık alanlarda; yerleşme merkezlerine uzaklığı, konumu, ulaşımı ve sundukları olanaklar ölçüsünde nitelik kazanırlar. Kayak sporu başta olmak üzere diğer rekreatif özellikler kış mevsiminin yegane turizm eylemidir. 

Kış turizmi turizmin çeşitlenmesi açısından mevsim itibari ile sönük geçen kış aylarının değerlendirilmesi ve kış aylarındaki turizm eylemlerinden gelir elde etmesi sağlamak açısından amaç olabilmektedir.

Ordu Kış Turizmi Nerede Yapılır?

Ordu’nun Kabadüz ilçesi Yokuşdibi beldesine Bağlı Çambaşı Yaylasının sınırları içerisinde göl manzaralı ve Ladin ağaçlarıyla çevrili bir alana yayılan 1850 metre rakımlı Çambaşı Kayak Merkezi kaliteli kar potansiyeli ile 5 aylık bir kayak sezonuna sahiptir. Çambaşı Kayak Merkezi Ordu şehir merkezine 52 kilometre mesafede olup ulaşımı Ordu-Kabadüz-Yokuşdibi-Turnalık yolundan sağlanır. Tokat ve Sivas üzerinden gelmek isteyenler Koyulhisar-Mesudiye-Yeşilce-Çambaşı güzergahını kullanabilirler.