Ordu Balon Turizmi
Kapadokya’da görmeye alışkın olduğumuz balonları artık Ordu’da da görebileceğimizi söyleyebiliriz. Aslında ülkemizde birkaç önemli bölgede de yapılan sıcak hava balonu turları son olarak ilimizde önemli yaylalarda gerçekleştirilecektir. Ordu Balon Turizmi zaten popüler ve turizm açısından önemli bir yere sahip olan Ordu’da çok daha fazla etki yaratacaktır. Doğası, tarihi ve kültürü ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan şehirde Balon turizmi ile birlikte bölge daha fazla kalkınacak ve çok daha fazla misafiri ağırlayabilecektir.

Balon Turizmi Nedir?
Balon turizmi yerden 1000 metre kadar yükseğe çıkabilen sıcak hava balonları ile bölgeyi çok daha iyi bir şekilde görme ve gezme imkânı sunan önemli bir aktivitedir. Ülkemizde yaygın olarak Kapadokya bilinse de aslında birçok önemli şehirde bu faaliyet gerçekleştirilmektedir. Ordu balon turizmi hizmeti sunan şehirlerimizin arasına katılmaya hazırlanıyor. Doğal güzellikleri ile büyüleyici olan şehirde artık sıcak hava balonları ile çok daha etkileyici geziler düzenlenebilecektir.

Ordu Balon Turu ile Nereler Gezilecek
Ordu’da yer alan Perşembe yaylasında uçuşu gerçekleştirilecek olan sıcak hava balonları ile genel olarak yaylaları ve bölgede yer alan tarihi yapıları görmek mümkün olacaktır. Zaten bilindiği gibi sıcak hava balonları ile kuşbakışı birçok bölge rahatlıkla görülebilmektedir. Ordu balon turu ile asıl hedeflenen de bölgede yer alan yaylaların daha rahat gezilmesi ve görülmesi olmaktadır. Kısacası bu tura katılan kişiler rahatlıkla Ordu bölgesinde yer alan yaylaları görebilecektir.

Ordu Sıcak Hava Balonu Turuna Nasıl Katılabilirim?
Ordu’da yakın zamanda faaliyete geçmeye hazırlanan Ordu sıcak hava balonu hizmeti için henüz net bir tarih verilmemiştir. Deneme uçuşlarında başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Yapılan açıklamada en kısa sürede uçuşların ORTUR A.Ş tarafından düzenlenerek başlatılacağına dair açıklamalar yapılmıştır. Balon turuna katılmak isteyenler şirketin web sitesini ziyaret ederek uçuş tarihleri hakkında detaylı bilgi alabilecektir.

Ordu Balon Turu Fiyatları
Ordu balon turu fiyatları ile ilgili olarak şu an için net bir bilgi yer almasa da biz fiyatın 1150 ila 750 lira arasında değişeceğini düşünmekteyiz. Sıcak hava balonu turlarında fiyatı etkileyen oldukça önemli detaylar vardır. Bu nedenle net fiyat bilgisi vermek oldukça güç olacaktır. Ordu balon turizmi bölgeyi gezmek ve bölgenin tadını çıkarmak isteyenler için oldukça etkili ve keyifli bir aktivite olacak ve bölge içinde ayrıca önemli olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular
Ordu balon turu nerede düzenleniyor?
Ordu’da sıcak hava balonu deneme uçuşları Aybastı ilçesine bağlı Perşembe Yaylasında gerçekleşmiştir. Turlarda aynı şekilde bu bölgede gerçekleştirilecektir. Zaten oldukça geniş bir alana sahip olan Perşembe Yaylası bu turizm için oldukça uygundur.

Ordu balon turu fiyatları ne kadar?
Balon turları bölgesel olarak ve mevsimsel olarak fiyat konusunda değişkenlik göstermektedir. Ayrıca turların 1 saatlik veya 2 saatlik gibi farklı tur kapsamları bulunmaktadır. Ancak Ordu’da yapılacak olan balon turlarının ortalama 150-750 lira arasında olabileceğini söyleyebiliriz.

Ordu balon turizmi ne zaman başladı?
Ordu’da 18.11.2020 tarihinde ilk balon uçuş denemesi gerçekleştirilerek başarı elde edilmiştir. En kısa sürede de balon turizminin resmi olarak başlayacağını ifade edebiliriz. Henüz bu konuda rezervasyonlar ve kayıtlar başlamamıştır.

Yayla balon turizmi nedir?
Yayla balon turizmi, Ordu bölgesinde yer alan önemli yaylaların sıcak hava balonu sayesinde havadan gezilmesini ve görülmesini sağlayacak olan önemli bir etkinlik olmaktadır. Yayları kuşbakışı olarak görebileceğiniz ve mükemmel manzaralara şahit olabileceğiniz önemli bir turizm aktivitesi olacaktır.