Ordu Boztepe

Boztepe Ordu
Boztepe - Ordu

Boztepe’ye Çıkmalı, Şu Orduya Bakmalı

Gezmeye, görmeye ve yeni yerler keşfetmeye meraklı biriyseniz, daha yazının en başında belirtelim ki kesinlikle doğru adrestesiniz. Ordu’da gezilecek yerlerin başında gelen Boztepe sadece Ordu’da değil, Türkiye ve Karadeniz Bölgesi genelinde de adından söz ettiren önemli bir doğal alan ve turistik yerler arasındadır. Bu yazımızda ayrıca Ordu Boztepe Teleferiği, Ordu Boztepe Teleferik Saatleri ve Ücretleri hakkında da detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Ordu’nun ve Karadeniz’in tüm güzelliklerini, ihtişamını Boztepe’den seyretmek doyumsuzdur. Muhteşem bir manzara keyfi sunan bu mekana çıktığınızda adeta gökyüzünde uçuyormuş hissine kapılacaksınız. Ayrıca akşam olunca Boztepe’den gece manzarasıyla Orduyu seyretmek apayrı bir keyif verecektir. Yazı ve kışıyla ayrı bir güzelliğe sahip olup, Ordu’nun turistik yerleri bakımından da özellikle yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Ordu Boztepe Nerede ve  Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesine bağlı Ordu ili şehir merkezinde bulunmaktadır. İl dışından gelen ziyaretçilerimiz Ordu-Giresun Havaalanını kullanabilirler ve havaalanından Şehir merkezine ulaşmak 15-20 dakika sürmektedir. Dileyen HAVAŞ hizmetin de faydalanabilmektedir.

Şehir merkezine ulaşıp kafanızı şöyle yukarı kaldırdığınızda ilk olarak denizden yüksekliği (rakım) 530 metre olan Boztepe bütün heybeti ve güzelliğiyle gözünüze çarpacaktır. Ordu Boztepe’ye nasıl gidilir derseniz, birden fazla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Şehir merkezinden özel aracınızla tabelaları takip edip 8 kilometrelik asfalt yolu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca gün içinde Ordu merkezden çalışan minibüsleri kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Ordu Boztepe Teleferiği Nerede?

Bir başka ulaşım imkanı ise Temmuz 2011 yılında hizmete açılan Ordu teleferiğidir. Teleferik 2 bin 350 metre uzunluğa sahiptir. Kalkış noktası şehir merkezi sahil kenarında bulunan Atatürk Parkındadır. ⇓⇓

Ordu Boztepe Teleferik Saati ve Ücreti

Teleferikle seyahat ederken yeşille mavinin tam ortasında kalacak, Orduyu ve Karadeniz’in o doyumsuz güzelliğini sanki uçuyormuş gibi havadan seyir keyfini yaşayacaksınız. Ayrıca teleferiğin yere en yüksek olduğu noktaya geldiğinizde hafif korkuyla karışık tatlı bir heyecan yaşayabilirsiniz :). Yüksekten korkan biriyseniz, kendinizi biraz olsun zorlayarak Boztepe’nin yamaçlarına, maviden yeşile doğru yolculuğun tadını çıkarmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ordu Boztepe ve Teleferik

Boztepe Teleferik saatleri 2020 ORBEL tarafından değiştirilerek yaz saati uygulamasına geçmiştir.

Teleferik Tesisinin açılış ve kapanış saatleri;

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma AÇILIŞ – 08:30 KAPANIŞ – 24:00
Cumartesi ve Pazar AÇILIŞ – 08:30 KAPANIŞ – 24:00

TELEFERİK İrtibat numarası : (0452) 225 14 56

Ordu Boztepe Teleferik Ücreti:

Gidiş-Dönüş tam bilet 9 TL
Tek yön gidiş fiyatı 6 TL
Gidiş -Dönüş (Öğrenci, Engelli) 7 TL
Tek Yön Gidiş (Öğrenci, Engelli) 5 TL
Gidiş – Dönüş Şehit Yakını ve Gaziler 5 TL
Tek Yön Gidiş Şehit Yakını ve Gaziler 2 TL

 

İndirimli bilet uygulamasından “örgün eğitim” öğrencileri, engellilik durumunu gösteren engelli kartı olanlar, gaziler, gazi ve şehit yakını (1 inci derece) belgesi bulunan kişiler faydalanabilmektedir. 0-6 yaş gurubundan her hangi bir ücret talep edilmemektedir.

Boztepe’de Neler Yapılabilir

Çamlık alanlarında doğa yürüyüşü ve her türlü doğal aktiviteler rahatlıkla yapabilirsiniz. Tertemiz çam kokulu havası ve huzurlu ortamında, yemyeşil doğanın hakim olduğu alan piknik ve mesire yerleriyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak mekan özelliği taşıyor. Ordu ve Karadeniz manzarası eşliğinde yeşilin bolca bulunduğu enfes Ordu’nun yöresel yemeklerini ve kahvaltılarını tadabileceğiniz yeme-içme mekanları mevcuttur. Ordu Boztepe otelleri mekanın en güzel yerinde enfes manzara eşliğinde dileyen ziyaretçilerine konaklama hizmeti vermektedir.  Ayrıca, Ordu Boztepe gece manzarası büyüleyicidir ve ziyaret planlarınız arasına mutlaka bu görsel şöleni de katmalısınız. Ordu Boztepe Gece manzarası

Ordu Boztepe’de Yamaç Paraşütü

Bu büyüleyici mekan doğa ve doğa sporu tutkunlarının çeşitli doğa aktivitelerini denemek için en uygun yerlerden birisi. Ordu-Giresun havaalanının etkisiyle de yerli ve yabancı bir çok adrenalin tutkunlarını kendisine çeken bu  mekana olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır.

Boztepe Paraşütle Atlama

Ordu Boztepe Yamaç paraşütü yapılabilecek en güzel yerlerin başında geliyor ve Türkiye’nin yamaç paraşütü olarak en önemli ve popüler uçuş alanlarından biridir. Her yıl yerli ve yabancı adrenalin tutkunu binlerce sporcu tarafından uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Uçuş için uygun bir ortam olması ve uçuş yapabildiğiniz yere teleferikle çıkma imkanınızın bulunması da dünyanın bir çok yerinden paraşütçülerin burayı tercih etmelerinin en önemli etkenlerinden. Bu hem sporcular için hem de Ordu şehri için çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Boztepe Paraşütle Atlama

Yamaç Paraşütü ve diğer etkinlikler için Ordu’da faaliyet gösteren Ordu Yamaç Paraşütü Spor Kulübü sitesini ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.