Ordu’da Mavi Bayraklı Plaj

OBB tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Ordu’da Mavi Bayraklı Plaj sayısı 4 oldu ve Karadeniz bölgesinde en çok mavi bayraklı plajına sahip kenti ünvanını aldı.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin mavi bayraklı ilk plajına sahip olan Ordu’da, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin daha temiz bir deniz ve çevre için yaptığı çalışmaların ardından, 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde mavi bayraklı plaj sayısı 4’e yükseltildi.

TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitimi Vakfı) koordinasyonunda yürütülen Uluslararası Mavi Bayrak Programı‘nın 2014 yılı için mavi bayrak alan plaj ve marinaları içerisinde Ordu’da yer almaktadır.

Ordu İlk Mavi Bayraklı İl

Mavi Bayrak standartlarını sağlayabilmek için 32 kriterin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri; son 4 yılın deniz suyunun temiz olması, soyunma kabini, wc, duş, engelli rampası, gözetleme kulesinin bulunması ve cankurtaran hizmetinin verilmesidir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, mavi bayrağa sahip plajlarının yanı sıra 2015 yılı yaz sezonu boyunca vatandaşların denize girdiği diğer birçok noktada da sunduğu cankurtaran ve tam donanımlı plajlarla halkın takdirini kazandı.

Ordumuz, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 15 Haziran 2014 tarihinde ilk mavi bayraklı il olarak kayıtlara geçmiştir.

Ordu Akıllı Bisiklet Ücret Tarifesi

İlk kullanımda tahsil edilen depozito ücreti  ₺ 10,00
Kullanılan her yarım saat için  ₺ 1,00
Kullanılan her 1 (bir) saat için  ₺ 2,00
24 saatlik kullanım ücreti  ₺ 48,00

 

Plajı için iletişim telefonu: 0452 505 51 52 ORBEL